odruky.SK

Switch to desktop Register Login

Ako na ručne maľovanú tapetu (od Banksy-ho)

  • 02 dec
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Túto tapetu od Banksy-ho sme si namaľovali na stenu už predchádzajúcom bývaní. Ostala nám ešte jedna vytlačená šablóna, tak druhé maľovanie tapety sme pre Vás zdokumentovali :)

Možno niektorí z Vás poznajú street art-istu pod prezývkou Banksy. Jeho Balloon girl sme si namaľovali na stenu. Niekto si pod pojmom "ručne maľovaná" predstaví možno maľbu voľnou rukou, no my sme použili šablónu, ktorú sme obkreslili a vnútro vymaľovali.

Návod na ručné maľovanie tapety na stenu

1. Príprava šablóny

Stiahol som si takýto obrázok (zobrazený nižšie) z internetu v čo najvačšom rozlíšení (ja som mal 1500 x 4000 px. Stiahnut si ho môžete TU.). Tento obrázok som si v grafickom editore zväčšil na veľkosť 8 x A4 a vytlačil na čierno-bielej tlačiarni 8 dielov každý na jedej A4.

balloon-girl

2. Vystrihnutie šablóny

Vytlačené A4ky sme zlepili lepiacou páskou do veľkého formátu a maľbu sme obstrihli tak, aby nám vznikla šablóna na obkreslenie na stenu.

balloon-girl-3

3. Obkreslenie na stenu

Šablónu sme si nalepili na stenu a obkreslili. Vymysleli sme k tomu takú vychytávku, že jedným balónom sme zakryli veko na komín :)

balloon-girl-4

balloon-girl-2

4. Výsledok

Obrys sme vymaľovali klasickou farbou na stenu, ktorú Vám namiešajú v predajny farby-laky. Na okraje sme použili malý štetec na maľovanie obrazov..

balloon-girl-1

 A kato to vyzeralo v predchádzajúcom bývaní

V tomto prípade sme obmaľovali nákres..

 060120121002

 

 

Pre písanie komentárov sa prihláste