odruky.SK

Switch to desktop Register Login

Zberňa pečiva v paneláku

  • 17 jan
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Momentálne chováme kozy, sliepky a svine. Každé z týchto zvierat ma rado sušené pečivo a tak ma napadlo, že zberom starého pečiva, by sme mohli nejaké pečivo pre zvieratá vyzbierať. A tak som spravil som zberňu pečiva do vchodu paneláku.

 

Okrem toho, že to naším zvieratám chutí, je krmenie starým pečivom dobrý spôsob ako si znížiť náklady na chov domácich zvierat.

Z kartónovej krabice som vyrobil domček s otváracim vrchom. Otvory, ktoré som spravil v predu sú kvôli tomu, aby sa domček viac páčil ďeťom a aj kvôli vetraniu. Aby pečivo neplesnelo. Takisto v zadu na krabici som spravil množstvo vetracích otvorov (dierok).

zberna-chleba-4

Problém nastal vo chvíli, keď som žiadal známych o umiestnenie zberne do ich vchodu. V zime majú vo vchode potkany a krabica plná chleba, by situáciu s hlodavcami nezlepšila. Ešte sme uvažovali nad tým, že krabicu zavesíme na rúry od kúrenia, no nejak to celé nevyšlo. Zberňa je doma hrá sa s ňou naša dcéra.

Smáď niekomu poslúži ako inšpirácia a keby ste niekto realizovali zber pečiva podobným spôsobom, tak nám o tom napíšte do komentára :)

Fotky z postupu výroby domčeka na pečivo

 

Pre písanie komentárov sa prihláste